ESWT tedavisi   25.09.2014

ESWT(Extracorporeal Shock Wave Therapy):

 

Şok dalga tedavisi olarak isimlendirilen ESWT kas ve iskelet sisteminin kronik, ağrılı durumlarını şok dalgalarıyla tedavi eden yeni bir teknolojidir. ESWT cihazlarıyla elde edilen şok dalgaları etkilenen bölgeye verilerek kanlanma artırılarak iyileşme sağlanır. Ayrıca hasarlanan kas ve tendonlarda iyileşmeyi sağlar. 

 

ESWT seansları 5-20 dk olarak 3-5 gün ara ile 3-5 seans olarak uygulanır. sıklıkla kullanıldığı durumlar:

 

 

 

 


topuk dikeni( epin calcanei): Topuk dikeni; topuk kemiğinde oluşan küçük kemiksi çıkıntısıdır. Özellikle sabahları ayağa kalkınca topukta ağrı ile kendisini belli eder. Radyolojik görüntülemeyle kolaylıkla teşhis edilebilir.

 

topuk dikeni

 

 

topuk ağrı (plantar fassiit):topuk ve ayağı etkileyen ağrılı bir durumdur. Topuktan başlayan kasın sertleşmesi, inflamasyonu ve yapısının bozulması ile karekterizedir. Plantar fasyanın aşırı kullanımı, aşırı egzersiz, fazla kilo veya yaşa bağlı olarak oluşabilir.

 

plantar fasit

 

Dirsek ağrısı (epikondilit): Tenisçi dirseği olarakta isimlendirilen lateral epikondilit ön kol kaslarını lateral epikondile bağlayan kasların tendonunun iltihaplanması durumudur. Tekrarlayan aktiviteler ve aşırı kullanımdan dolayı meydana gelir.

 

 

tenisci dirsegi

 

omuz ağrısı (kalsifik tendinit): omuz ekleminde rotator kasların tendonlarında kalsiyumun birikmesiyle karakterize bir hastalıktır. Ağrı ve inflamasyon görülür. 

 

 

 

 

detayli bilgi için duygu hastanesi fizik tedavi

 0533 727 60 50

 

 

 
 

  
WEB TASARIM  www.editinteractive.com logo EDIT BRAND STUDIO