Uzman Fizyoterapist Osman ÇOBAN

1979 yılında Giresun'un Görele ilçesinde doğdu. İlkokulu Karabörk ilkokulu, Orta ve Lise öğrenimini Görele Ortaokulu(1993) ve Görele Lisesinde(1996) bitirdi. 1997 yılında İstanbul Tip Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü kazandı. Daha sonra yüksekokul olan İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulundan 2001 yılında mezun oldu.

 

2001- 2004 yılları arasında I.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek lisans programını bitirerek Uzman ünvanını aldı. Aynı tarihler arasında I.Ü. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunda Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

 

Yükseklisans eğitimi boyunca Kistik Ffibrozis konusunda bir çok araştırması bulunan Osman ÇOBAN, 2003 yılında Hoikka Araştırma Merkezinde(Finlandiya); 2004 yılında Zeepreventorium Fizyoterapi Enstitüsü (DeHaan/ Belçika) ve Brüksel Üniversite hastanesinde (Belçika) çalışmalarda bulundu.

 

Bir çok ulusal ve uluslararası derneğe üye olan Osman Çoban 2004 yılında halen üyesi olduğu uluslararası Kistik Fibrozis Fizyoterapistleri derneği tarafından organize edilen 'European Best Care Award 2004' ödülünü alarak İngiltere ve Belçika da çalışmalar yapmıştır. Uzm. Fzt.Osman COBAN 2006 yılında ''Irish Society of Chartered Physiotherapists'' e üye olarak İrlanda'da Fizyoterapist lisansı almıştır. 2006-2007 yıllarında Askerlik hizmetini GATA TSK Rehabilitasyon Merkezinde tamamlamıştır. Askerlik Hizmeti sırasında Ampute Milli Futbol Takımında çalışmıştır.daha sonra Medikalpark Bahçelievler hastanesinde çalışan Osman ÇOBAN 2010 yılından itibaren duygu Hastanesinde çalışmaktadır.


 

Üye olduğu ulusal ve uluslararasi dernekler:

 

Türkiye Fizyoterapistler Derneği

 

Irish Society of Chartered Physiotherapists

 

ECFS (European Cystic Fibrosis Society)

 

IPG/CF (International Physiotherapy Group For Cystic Fibrosis)

 

Toraks Derneği

 

Türkiye Solunum Araştirmalari Derneği

 

İletişim
Cengiz Topel cad. No:167 Küçükköy - Gaziosmanpasa / İstanbul
T: +90 533 727 6050
F:
M: info@fizyoterapi.info
 
www.editinteractive.com logo İstanbul Web Tasarım