Fizik Tedavi Merkezimiz

Hastanemiz Fizik tedavi ve Rehabilitasyon ünitesinde deneyimli uzman Hekim ve Fizyoterapistlerimizden oluşan  kadromuzla   tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinin yanı sıra serebral palsi gibi doğumsal veya doğum sonrası çocuk hastalıkları, inme(hemipleji) gibi nörolojik hastalıklar ve menisküs veya protez ameliyatları gibi ortopedik rahatsızlıklar sonrası tedaviler yapılmaktadır.

 

Merkezimizin Tedavi Alanları

ORTOPEDİK REHABİLİTASYON
Kemik, eklem kas sistemine ait çeşitli gelişim bozuklukları ve deformiteleri, Travma ve travma cerrahilerden sonrası, bağ tendon ve sinir cerrahisi sonrası rehabilitasyon gerekmektedir. Hastanemizde profesyonel uzman hekim ve fizyoterapistlerimizle hastaların maksimum kapasiteye ulaştırmak ve aktif yaşantısına geri döndürmek için modern uygulamalar ve gelişmiş teknolojik cihazlar yardımıyla tedaviler uygulanmaktadır


NÖROLOJİK REHABİLİTASYON
Beyin, omurilik ve sinirlerde çeşitli nedenlerle oluşan ve ciddi sakatlıklar bırakan nörolojik hastalıklar sonrası rehabilitasyon oldukça önemlidir. Hastanemiz Fizik tedavi ünitesinde beyin damarlarında oluşan kanama veya tıkanma sonucunda gelişen inme(hemipleji), travmatik beyin ve omurilik zedelenmeleri sonucunda oluşan felçler, Kas hastalıkları, Multipl skleroz, Parkinson hastalığı ve diğer hareket bozuklukları ve kısmi sinir zedelenmeleri sonucu meydana gelen yüz felci, düşük ayak gibi kısmi felçler tedavi edilmektedir

PEDİYATRİK REHABİLİTASYON
Serebral palsi, Spina Bifida veya Spinal Kord yaralanmaları, Muscular Distrofi ve Brakial Plexus gibi doğumsal, gelişimsel, kas iskelet sistemini kapsayan bir çok hastalığın tedavisi ünitemizde yapılmaktadır.


PULMONER REHABİLİTASYON
Nefes darlığı, sekresyon çıkarma yetersizliği ve egzersiz kapasitenin azalmasına neden olan KOAH, Astım, kistik fibrozis ve bronşektazi gibi akciğer hastalıklarının maksimum fiziksel, psikolojik ve fonksiyonel kapasiteye ulaşmasını sağlamak amacıyla yapılan uygulamalardır.  Hastalara eğitimin yanı sıra modern pulmoner fizyoterapi teknikleri uygulanır.

 

ESWT tedavisi  (ExtraCorporeal Shock Wave Therapy)
Omuz ağrısı, Tenisçi ve Golfçü dirseği, Aşırı kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan dirsek ağrısı şikayeti, Topuk dikeni, tendinitis şikayetlerinizden ağrı çekmeden kurtulabilirsiniz.

 

 
WEB TASARIM  www.editinteractive.com logo EDIT BRAND STUDIO