Belçika

Brüksel Üniversite Hastanesinde, Avrupa Kistik Fibrozis Topluluğu (European Cystic Fibrosis Society) bünyesinde bulunan uluslararası Kistik Fibrozis Fizyoterapi gurubunun başkanlığını yapan Fizyoterapist Filip Van Ginderdeuren tarafından; modern hava yolu temizleme mekanizmalarının  Kistik fibrozis, Bronşit, Pnömoni, Astım gibi solunum yolu hastalığına  sahip çocuk ve erişkinlerde uygulanması; egzersiz tedavisi, inhalasyon tedavisi ve uygulanması gibi konularda eğitim aldım.

Bu eğitim sırasında modern hava yolu mekanizmalarının Reanimasyon, Neonatal yoğun bakım servislerinde uygulanmasını içeren  bir kursa katıldım.

 

Zeepreventorium Fizyoterapi Enstitüsü

 

 

Zeepreventorium  Fizyoterapi Enstitüsü kronik solunum hastalıklarına sahip çocuk ve erişkinlere hizmet veren, bir çok Avrupa ülkesinden hasta kabul eden Belçikanın en büyük rehabilitasyon  merkezidir. 200 rehabilitasyon amaçlı yatağı bulunan bu merkezde 20 Fizyoterapist çalışmaktadır. Bu merkez De Haan'da bulunmaktadır. 

Bu merkezde bulunduğum süre boyunca Fizyoterapistler ve Solunum Terapistleri tarafından dünya çapında  tanınan ve Otojenik Drenajı geliştiren Fizyoterapist Jean Chevaillier ile çalışma fırsatını buldum. Fizyoterapist Jean Chevaillier 'den Modern havayolu temizleme mekanizmalarıın Kistik Fibrozis, Bronşektazi, Astım, COPD ve diğer solunum sistemi hastalıklarında uygulama prensiplerini kapsayan eğitim aldım (Burslu).

 
WEB TASARIM  www.editinteractive.com logo EDIT BRAND STUDIO